Digital Consultancy Services

Doğrudan Hedef Kitleye Erişmenin En Etkili Yolu: Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya reklamları günümüzde arama motoru reklamcılığından daha etkin bir rol oynamakta. Kullanıcıları ilgi alanları demografik bilgileri ve daha bir çok hedef kitleye ayırabileceğiniz bu platformlarda hedefinize ulaşmak çok kolay.

SOSYAL MEDYA REKLAMCILIĞI NEDİR?

sosyal-medya-reklamciligiSosyal medya reklamcılığı, internette bulunan sosyal paylaşım siteleri üzerinden veya sosyal ağlar üzerinden yapılan her türlü reklam ve tanıtım işlemine denmektedir.

Sosyal medyada verilen reklamlar, sosyal medya kullanan insanların hizmetine sunulmaktadır. Sosyal medya reklamcılığı internet reklamcılığı işlemlerinden biridir. İnternet reklamcılığı işlemleri içerisinde ise en çok reklamın yapılabildiği alan sosyal medya reklamcılığı olarak bilinmektedir.

İnternet kullanımı, hepimizin de bildiği üzere çok yaygındır. Ancak herkes internet üzerinden kendisini ilgilendiren veya ilgilendirmeyen reklamlara bakmak istemeyebilmektedir. Ancak sosyal medya reklamcılığında, sosyal ağları kullanan kişiler illa ki sosyal ağ reklamlarını görmektedirler.

Sosyal medya reklamcılığı üzerinden, günümüz şartlarında çok fazla kişiye ulaşılabilmektedir. Çünkü internet kullanan hemen hemen herkesin sosyal bir paylaşım sitesine üyeliği bulunmaktadır.

Sosyal medya, günümüzde giderek hızla artan bir reklam hacmine sahiptir. Reklamlarının her yerde görünmesini isteyen insanlar, kendi kendilerine dahi sosyal medya reklamcılığını kullanabilmektedirler.

Sosyal medya reklamcılığında Facebook, Twitter, İnstagram gibi pek çok alan kullanılabilmektedir. Bu siteler üzerinden kolaylıkla reklam yapılabilmektedir.

SOSYAL MEDYA REKLAMCILIĞININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Sosyal medya reklamcılığı, internet reklamcılığı hizmetleri içerisinde bulunan hizmetlerdendir. Bu yüzden internet üzerinde sadece sosyal ağların esas alınması ile birlikte yapılan sosyal medya reklamcılığı beraberinde birçok avantajı da getirmektedir. İşte sosyal medya reklamcılığının avantajları şunlardır:

  • Sosyal medya üzerinden verilen reklamlar çok büyük kitlelere ulaşmayı sağladığı için ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı daha kolay yapılabilmektedir.
  • Tanıtımı yapılan ürün veya hizmet daha fazla alıcı bulabilmektedir.
  • Sosyal medya reklamcılığı diğer reklamcılık hizmetlerinden daha fazla ve daha hızlı yayılma imkânı bulmaktadır.
  • İnsanlar reklamları görmekle kalmayıp bu reklamlardan daha çabuk etkilenebilmektedir.
  • Reklamların yayınlanma sayısı sosyal medya reklamcılığında daha fazla olduğu için bir reklam gün içerisinde milyonlarca insana sunulabilmektedir.
Effective Digital Consultancy Strategy

Sosyal Medya Pazarlama İşletmenize Nasıl Fayda Sağlar?

İnternet sayesinde artık tüketiciler hiç olmadıkları güçlüler. Markalar hakkında fikirlerini paylaşıyorlar, iyi ya da kötü deneyimlerini Twitter’da, Facebook’ta ya da bloglarda anlatıyorlar. Eğer markanız sosyal medyada yer almıyorsa tüm bu deneyimden yoksun olacaksınız. Hakkınızda konuşulanları kaçıracaksınız ve rakiplerinizin bir adım daha öne geçmesine izin vermiş olacaksınız.

Çünkü sosyal medya büyüyor. Her geçen gün binlerce insan binlerce farklı konuda fikrini belirtmek için sosyal ağlarda hesap açıyor. Ama gözler hala sizi arıyor

Hedef Kitlenize Etkili Reklamlar

Facebook ile hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Reklamlarınızın hedef kitlesini ülkeye, şehre, cinsiyete, yaşa, anahtar sözcüğü, medeni durumuna, eğitim durumuna, iş ünvanına göre belirleyebilirsiniz. Bu sayede reklam bütçenizi ürününüz ve/veya hizmetinizle ilgilenen etkin bir grup için verimli şekilde kullanmış olursunuz.

Her bir ürününüz/hizmetiniz için farklı hedef kitleler belirleyerek reklamlarınızdan alacağınız geri dönüşleri arttırabilirsiniz.

Sertifikalı Profesyonel Ekip

Reklamlarınız için Google Sertifikalı İş Ortağı ve Facebook reklamları konusunda uzman çok geniş bir ekip ile çalışırsınız. Reklamlarınızın hazırlanması, hedef kitlenizin ve bölgenizin belirlenmesi, etkili reklam metinlerinin yazılması ve görsellerinin tasarımı ve performans önerileri için kesintisiz yardım alırsınız. Reklam stratejileriniz doğrultusunda ekibimiz işinizi kolaylaştırmak için her aşamada size destek verir, iş yükünüzü azaltır.

Effective Digital Consultancy Strategy