Digital Consultancy Services

Alışveriş Reklamları %49 Daha iyi dönüşüm Sağlar

PLA harcamaları yıldan yıla artmakta ve bu 2013’ün 4.çeyreğinde oldukça açık bir hale geldi. PLA’lar sadece daha çok bütçe almıyor, aynı zamanda metin reklamlarından da daha iyi performans gösteriyor. Analizlerimize göre PLA reklamları metin reklamlarına göre %49 daha iyi dönüşüm oranlarına sahipler 

Google Alışveriş(Ürün Listeleme) reklamları nedir?

Google Alışveriş Reklamları her bir ürün için farklı reklamlar oluşturmaya gerek kalmadan resim, fiyat, promosyon mesajı ve mağaza adının eklenmesine olanak veren benzersiz bir reklam biçimidir. Bu reklam türü sadece alışveriş siteleri için kullanılabilir.

Google Alışveriş Reklamları 

Google Alışveriş reklamları AdWords reklamlarının bir türüdür aynı şekilde ziyaretçi başı maliyet teklifi ile ücretlendirilir. Yeni bir reklam türü olduğu ve uzmanlık gerektirdiği için rekabet daha az, yatırım getirisi daha yüksektir.

Google Görüntülü reklam ağı fiyatları ise Tıklama başı Ödemenin yanı sıra Gösterim başı ödeme sistemiylede çalışmaktadır. Bu reklam fiyatlandırma modelinde ise her 1.000 kullanıcı reklamını gördüğünde sizin daha önce belirlediğiniz maksimum google reklam fiyatı olan 0,35 TL ücret sizden kesilir ve reklamınız 1.000 gösterimde 900 kişi dahi tıklasa sadece bu ücret kesilir. Google reklam fiyatları tamamen sizin belirlediğiniz tutarlara göre çalışır.

Effective Digital Consultancy Strategy

Google Alışveriş Sonuçları Reklamları Nedir ?

Arama motoru reklamlarının Türkiye için yeni reklam verme modeli olan Google Alışveriş Sonuçları Reklamları Normal metin reklamlara göre tıklanma oranlarınızı ortalama 10 kat daha fazla tıklama almasını sağlamaktadır. Bu sayede ve henüz çok bilinmeyen bu reklam modelinin normal tıklama başı maliyetlere göre ortalam yüzde 40 daha ucuz olduğunu yaptığımız kampanyalardan test ettik.
1-) Arama sonuçları reklamı sayesinde kullanıcılar aradıkların ürünün görselini görür ve gereksiz tıklama yapmaz!
2-) İlgilendiği ürünü sitenize gelmeden rakiplerinize fiyatınızı kıyaslar ve pahıysanız tıklama yapmaz.
3-) Reklam alanında daha dikkat çekici ve geniş bir alana sahip olursunuz!
4-) Normal metin reklamlarınızla birlikte ürün listeleme reklamları aynı kelimelerde aynı anda reklamınız gözükebilir!

Alışveriş Kampanyalarından Nasıl Faydalanırsınız?

Alışveriş kampanyalarından faydalanabilmek için, mevcut ürün bilgilerinizi (fiyat, resim, diğer bilgiler) Google’a iletmeniz gereklidir. Bu işlem Google Merchant Center hesabı aracılığıyla yapılmaktadır. Bu iletim, otomatik veya manuel olarak gerçekleştirilebilmektedir. Birçok web sitesinin, mevcut veritabanlarına sağlanacak bir arayüz veya bir çıktı alımı ile, ürün bilgilerinizi Google Adwords kampanyalarınızla ilişkilendirmeniz mümkün olmaktadır. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra, Adwords sisteminde Alışveriş kampanyalarının oluşturulması mümkün olmaktadır.

Effective Digital Consultancy Strategy