Digital Consultancy Services

Google Adwords Reklamları Ne İşe Yarar?

Google reklamları ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bir arama yapıldığında, sitenizin listelenen sonuçlarda ilk sıralarda yer almasını sağlar. Böylelikle hali hazırda ürün ya da hizmetlerinize ihtiyaç duyan, yani yüksek potansiyelli müşterileriniz size kolayca ulaşır. 

Google reklamları ile ürün ya da hizmetleriniz için arayışta olan müşteriler size ulaştığı için, sizinle ilgili olmayan kişilere fazladan bütçe harcamaz, diğer reklam mecralarına göre çok daha düşük bütçelerle çok daha başarılı sonuçlar alırsınız.

Bununla birlikte elbette bu güzel sonuçların alınabilmesi konu hakkında ciddi bir uzmanlık gerektirmektedir. Google AdWords reklamlarının en kritik noktaları;

  • Doğru müşterinin hedeflenebilmesi,
  • Müşterilerin ürün ya da hizmetleriniz ile ilgili nasıl aramalar yaptığının belirlenmesi ve ilgili arama kelimelerinin ( anahtar kelimeler ) doğru seçilmesidir,

Google Reklam Fiyatları

Google arama motoru reklamları için fiyatlandırma, Tıklama başı ödeme ile ücretlendirilir. Bir kullanıcı arama motorunda Google reklamlarınızı gördüğü zaman değilde, reklamlarınızla ilgilenip tıklama gerçekleştirdiği zaman sizden daha önce belirlediğiniz tıklama başı ücreti yansıtır. Google reklam fiyatları için örneğin bir kelimeye Maksimum 0.20 TL teklif belirlediyseniz sizden bu tutarı sadece fiyatlandırır.

Google Görüntülü reklam ağı fiyatları ise Tıklama başı Ödemenin yanı sıra Gösterim başı ödeme sistemiylede çalışmaktadır. Bu reklam fiyatlandırma modelinde ise her 1.000 kullanıcı reklamını gördüğünde sizin daha önce belirlediğiniz maksimum google reklam fiyatı olan 0,35 TL ücret sizden kesilir ve reklamınız 1.000 gösterimde 900 kişi dahi tıklasa sadece bu ücret kesilir. Google reklam fiyatları tamamen sizin belirlediğiniz tutarlara göre çalışır.

Effective Digital Consultancy Strategy

Optimizasyon ile Maksimum Performans, Minimum Maliyet

Hesabınız en yüksek performansı elde edebileceğiniz şekilde iyileştirilir. İlgi düzeyi yüksek anahtar kelime seçimleri, etkili reklam metinleri ile yüksek kaliteli reklamlar hazırlanır. Bu sayede aynı reklam bütçesi ile daha yüksek ve etkin ziyaretçi sayılarına erişirsiniz, reklamlarınız mümkün olan en yüksek konumda yer alır. Yüksek kalite puanı hedefi ile AdWords İndirimcisi özelliğinden daha etkin yararlanmanız ve maliyetlerinizin düşürülmesi mümkün olur. Minimum harcama zorunluluğu yoktur; reklamlar için ödediğiniz tutarı siz belirlersiniz. Örneğin, reklamınıza 5 TL'lik bir günlük bütçe ve her ziyaretçi için 0,10TL'lik bir maksimum maliyet belirleyebilirsiniz. Reklamınız gösterildiğinde değil, yalnızca birisi reklamınızı tıklarsa ücretlendirilirsiniz. Anahtar kelimeleri seçme ve bütçenizi en üst düzeye getirme konusunda bilinçli kararlar verebilmeniz için anahtar kelime trafiği ve maliyet tahminleri veriyoruz. (Anahtar kelime maliyetlerini tahmin edin )

SOLİDO Google reklamlarınızı nasıl yönetiyor ?

Öncelikle kullanıcıların Google’da arama yaparken size daha kolay ulaşmasını sağlayacak anahtar kelimeler belirleriz. Bu anahtar kelimeleri uzun sektörel tecrübelerimiz, geliştirdiğimiz özel yazılımlarımız ve titiz araştırmalarımız sayesinde mükemmelleştiririz. Bu anahtar kelimeleri dikkate alarak sizin için tahmini bir bütçe öneririz. Siz dilediğiniz miktardaki bütçeyi satın alırsınız ve reklam çalışmalarınıza başlanır, Google'ın onayına sunulur ve en geç 3 iş günü içinde reklamlarınız gösterime girer.

Müşterileriniz seçtiğimiz anahtar kelimelerle arama yaptığında reklamlarınız Google’da gösterilir. Reklamlarınızın gösterilmesi bütçenizi azaltmaz, müşterileriniz reklamlar aracılığı ile internet sitenizi ziyaret ettiğinde bütçenizden harcanır.

Effective Digital Consultancy Strategy