Faydalı Seo Araçları

No Comments

Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru kuşkusuz Google’dır. Bu neden sıra takibi veya SEO çalışmalarının odak noktasında Google var. Sıra bulucu araçları da serp sonuçlarını Google verilerinden toparlayarak yapıyor. Sitenizin görünürlüğünün en önemli olduğu arama motoru, yine Google’dır. Bu nedenle yükseliş performansı veya trendi izlenimlerini kesinlikle Google sıra bulucu araçları üzerinden yapmalısınız. Böylece hem rakipler hakkında hem de kendi sitenizin durumu hakkında önemli veriler elde edebilirsiniz.

Sıra takibinin sağladığı avantajlar nelerdir?

Fixerkit ile hedeflenilen kelimelerle ilgili konumunuzu ücretsiz tespit etmeniz mümkündür. Oldukça fonksiyonel ve işlevsel sıra takip aracı sayesinde rakipleriniz hakkında da bilgi alabilirsiniz. Öncelikle, SEO stratejilerinizin hedefi haline gelen birden fazla kelimedeki durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Önünüzde bulunan rakipleri görebilirsiniz, yükseliş trendini de görebilirsiniz. Sıra takibini belirli zaman dilimleri içerisinde yapmanız halinde çalışmalarınızın performansı hakkında fikir sahibi olursunuz. Bir ajansa veya SEO uzmanına yaptırdığınız çalışmaların da faydalı olup, olmadığını kendiniz ölçebilirsiniz.

Rakiplerinizin konumunu takip edin

Rakiplerinizin hangi kelime ve kelime öbeklerinde ilerlediklerini tespit edebilirsiniz. Oldukça fazla gelir getiren ve rekabet düzeyi yüksek kelimelerdeki rakiplerinizi öğrenebilirsiniz. Bu rakiplerin analizini yaparak, ne tür bir SEO stratejisi ve dijital pazarlama çalışması yaptıkları hakkında veriler toplayabilirsiniz. Sırlamadaki konumuzun haftalık veya aylık değişim durumunu görebilirsiniz. Bunları karşılaştırmanızın ve durumun iyiye gidip gitmediği hakkında yorum yapmanız yeni stratejiler geliştirmenize de yardımcı olabilir.

Hedef kelimelerdeki konumuzu sürekli takip edin
Hedeflenilen kelimelerde meydana gelen ani düşüşleri tespit etmeniz halinde hemen müdahale edebilirsiniz. SEO çalışmalarınızın yeniden gözden geçirilmesini ve değişik stratejilerle durumun düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Fixerkit ile gündelik sıralama takibi hakkında mail alabilirsiniz. Bunun için Fixerkit ücretsiz kayıt olmanız ve site adresi gibi bilgileri yazmanız yeterlidir. SEO çalışmalarının olmazsa olmazı sitenizin konumuyla ilgili takiplerdir. Bunun yapılmaması halinde  SEO’da efor harcamanızın hiçbir gereği yoktur. Rakiplerinizin sizi takip ederken, sizin de onları takip etmeniz ve konumlarıyla ilgili yükseliş trendlerini belirlemeniz gerekiyor. Böylece yeni çalışmalar, planlar ve stratejiler uygulamak için adım atabilirsiniz.  Fixerkit sıra bulucu anlatımı için tıklayınız

Solido Grup 1996 yılında Afyon'da yerel bir inşaat ve dekorasyon firması olarak yola çıkıp günümüzde ülkenin en önde gelen iletişim ve reklam firmasına dönüşen bir başarı hikâyesidir. Bu başarı hikâyesinin mimarı olan profesyonel kadromuz gençliği ve dinamizmi, donanım ve pozitif düşünce ile birleştirerek modern uygulamalarla müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir ekiptir. Tüm istatistik ve anket verilerini teknoloji ile harmanlayarak kullanan profesyonel kadromuz hedef kitle çalışmaları yaparak firmalar ve kurumlar için Sektörel bazda çözümler ve geleceği şekillendirecek olan değerlendirmeler sunar.

Diğer Yazılar

Hepsini Gör
No Comments

Son Yazılar

Yorum Yaz